יישוב מצפה רמון - אודותינו
נווט למעלה
​​​​באנר אגף שחק.png

"​החינוך איננו הכנה לחיים - 

הוא החיים עצמם" 

ויקטור הוגו​

רקע:

אגף שח"ק הוקם כדי לשפר את איכות השירות שניתן לתושבים מכל הגילאים. קיימות ערים נוספות בארץ שמתנהלות במתכונת דומה ומצליחות להעלות את איכות החינוך והחיים הקהילתיים. הייחודיות של אגף זה היא בחיבור של תחומי החינוך, הרווחה והתרבות, בזכות החיבור הייחודי הזה ניתן להקל על שיתופי הפעולה ולחלוק משאבים.

חלק מהשינויים שהוכנסו למערכת החינוך והקהילה, הם ישיבות פורום מקצועיות בתחומים השונים. מידי כשלושה חודשים נפגשים מנהלי האגפים של החינוך והקהילה במצפה רמון, ירוחם ורמת הנגב ודנים בשיתופי פעולה בין היישובים. כמו כן, אחת לשבועיים נפגשים מנהלי בתי הספר ומשוחחים על בעיות שעולות בשוטף, על דרכי פתרון, שיתופי פעולה ועוד. בנוסף, מתקיים פורום מנהלי מחלקות אחת לשבועיים כשמשתתפים בה ראש האגף כנציג מחלקת חינוך, מנהל המתנ"ס, מנהלת מרכז צעירים, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים, מנהל מחלקת קצין ביקור סדיר (קב"ס), מנהלת המרכז לגיל הרך, מנהלת יחידת הנוער והאחראית לקידום פרויקטים של האגף. הפורומים האלה מקדמים את המטרה העיקרית של האגף: שיפור השירות הניתן לתושבים, כשכל המחלקות מעורבות ושותפות לתהליך.

החדשנות של האגף כוללת גם תהליך של שינוי מערכתי תפישתי. השנה מודגשת ביתר שאת התפישה החינוכית: חינוך למצוינות. באמצעות מגוון תכניות ובאמצעות הקמת מרכז מצוינות במוזיקה התחילה המערכת לנוע לכיוון המחזק את הקהילה מהגיל הרך ועד בכלל. בהדרגה, הילדים זוכים לתכניות מעשירות החושפות אותם לתחומים מגוונים המאפשרים להם לחקור ולהתבטא, כל ילד לפי דרכו. הגננות מקבלות חיזוק על ידי השתלמויות ולצוות ההוראה נקלטו מורים איכותיים במסגרת התוכנית היוקרתית "חותם". גם ההורים זוכים להעצמה במסגרת בית ספר להורים שהוקם לאחרונה.​


תכלית האגף: 

איגום ופיתוח משאבים ויכולות בתחומי החינוך, השירותים החברתיים, התרבות והקהילה למען חברה מצפאית איתנה, סולידרית ומובילה​.


מטרות העל:

1. הנחלת מצוינות ערכית ואקדמית בכל מוסדות החינוך
2. חיזוק כוחות החינוך ההוראה והטיפול
3. פיתוח מיזמים חברתיים קהילתיים וחינוכיים חדשניים כמענה לצרכים הייחודים של היישוב
4. מודל קהילתי משולב – חינוך, רווחה, תרבות

5. ביסוס התרבות, הפנאי והספורט כמפתחות לאיכות חיים ראויה​

יעדים:
מימוש סטנדרטים של מצוינות, העמקת ייחודיות ויצירת מרחבי חינוך משותפים - במוסדות החינוך, בחינוך החברתי קהילתי ובכלל הקהילה המצפאית.

בעלי תפקידים:
מנהל האגף - יואב דוניץ
מזכירת האגף - יהודית דדיה
מקדמת פרויקטים באגף - נטשה לדיז'אנסקי

שעות קבלת קהל:
ימים א' - ה': 8:00-16:00
יום ב': 8:00-14:00 - 16:00-18:00

פרטי התקשרות:
כתובת: שדרות בן גוריון 1, מצפה רמון
כתובת אי-מייל: Yehuditd@mitzpe-ramon.muni.il
טלפון: 08-6596221
פקס: 08-6588512